Kurumsal BİZ KİMİZ Misyonumuz İŞVERENLER FRESH TALENTYeni mezun yeteneklerle ilgileniyorsanız MASTER TALENT
Deneyimli Yönetici arayışındaysanız
İŞ ARAYANLAR FRESH TALENTYeni mezun olduysanız MASTER TALENTDeneyimli Yönetici iseniz AÇIK POZİSYONLAR BlogDUAL İLETİŞİM ÜYE

İŞVERENLER

İŞVERENLER

Şirketlerin başarısı büyük ölçüde çalışanlarına bağlıdır. Yaptığı iş için gerekli özellik ve tecrübelere sahip, kurum kültürünüz ve organizasyon yapınızla uyumlu çalışanlarınız olmadan müşterilerinizin istek ve beklentilerine cevap verebilmeniz, dolayısıyla hedeflediğiniz başarıya ulaşmanız neredeyse imkansızdır. 


Günümüzde orta ve büyük ölçekli şirketler, yönetici pozisyonlarını organik olarak “high flyer” çalışanlarından seçme eğilimindeyken, bunun mümkün olmadığı durumda yeterli bilgi ve tecrübe birikimi olan şirket dışındaki adaylara ulaşma kararı almaktadırlar.Bu durumda genelde bir danışmanlık şirketi aracılığıyla istenen özelliklerdeki adaylara ulaşılmaya çalışılır. 


Bu noktada klasik bir Yönetici Arama ve Yerleştirme Danışmanlığı ile gerçek bir Head Hunter”ı birbirinden ayırmak gerekir. İyi bir “Head Hunter”ın görevi, doldurulacak yönetici pozisyonu için, iş arayan ve aktif olarak bunu dile getirenlerin yanı sıra yaptığı iş ve şirketinden memnun olup, iş aramayan ya da yeni iş önerilerine sıcak bakmayan adaylara aynı anda ulaşabilmektir. Bu özellikteki adayların istatiksel olarak en iyi özellik ve yeteneklere sahip olduğu saptanmıştır. 


Şirket olarak aşağıdaki kriterlerin çoğunluğuna uyan bir işe alım sürecindeyseniz, ihtiyacınız şirket içinde oluşturulmuş ya da dışarıdan alınacak danışmanlık hizmeti ile aday belirlemektense, “Headhunting” yoluyla doğru çözümleri üretebilmek olacaktır: 


Pozisyon çok özel ve spesifik nitelikler gerektiriyorsa; 

Aranan adayda özellikle aranan başarılı iş deneyimleri varsa; 

Daha önce danışmanlık şirketi da dahil olmak üzere farklı yöntemlerle pozisyon doldurulmaya çalışılmış ancak başarı elde edilememişse; 

Şirket için pozisyonun acilen doldurulması çok önemli ve ak si taktirde ciddi bir mali kayıp oluşma tehlikesi varsa; 

Pozisyon zor bir lokasyonu gerektiriyorsa; 

Rakip şirketten bir adayın değerlendirilmesi söz konusu ise; 

Özellikle Genel Müdür ve üstü pozisyonlar için gizlilik önemli ise. 


Biz, DUAL olarak yönetici aday listelerini oluştururken yaratıcılığımızı ön planda tutuyoruz.Bunu yaparken de tek bir yönteme bağlı kalmadan projenin niteliğine göre hareket ediyoruz. 


Özellikle lokal pazardaki hızla değişen ihtiyaç ve değişimlere ayak uydurmakta zorluk yaşayan uluslararası profile sahip diğer danışman şirketlere göre esneklik, projeye uygun yöntemleri seçme ve değiştirme, çözüme yönelik proje geliştirme gibi üstün yeteneklerimizle butik bir hizmet veriyoruz. 

FRESH TALENT 1. Aranan yönetici adayı için İşe Yeterlilik ve İşe Uygunluk kriterleri belirlenir.
 2. Belirlenen kriterlere göre veritabanımızdaki adaylardan en uygun olanlar içinden bir yetenek havuzu oluşturulur.
 3. Yetenek Havuzundaki adaylar incelenerek seçilenler; aranan kişi sayısına ve şirket kültürüne en uygun olanları belirlemek üzere test ve mülakatlardan oluşan proseslerden geçirilir.
 4. Pozisyona en uygun olan 3 adayın raporları oluşturulup firmaya bildirilir.

FRESH TALENT RAPOR İÇERİĞİ

 1. Özgeçmiş
 2. En Güçlü Yönleriniz Raporu
 3. Online Mülakat Raporu
 4. Genel Yetenek Test Raporu
 5. Yabancı Dil Test Raporu
 6. Yüzyüze Mülakat Raporu (Talebe Bağlı)
 7. Çalışan Bağlılık ve Kalıcılık Test Raporu
 8. Referans görüşleri