Kurumsal BİZ KİMİZ Misyonumuz İŞVERENLER FRESH TALENTYeni mezun yeteneklerle ilgileniyorsanız MASTER TALENT
Deneyimli Yönetici arayışındaysanız
İŞ ARAYANLAR FRESH TALENTYeni mezun olduysanız MASTER TALENTDeneyimli Yönetici iseniz AÇIK POZİSYONLAR BlogDUAL İLETİŞİM ÜYE

BLOGDUAL

CAN WE CLONE OUR BEST SALESMAN?

Can we really clone our best salesman?
Although scientifically possible, today's technology has not yet brought us to this stage, the "Agent Smith" format in the Matrix trilogy. Then how do we do the cloning under the circumstances? Of course we're not talking about copying a very complex and thinking entity like a human being. But if we can identify the features that a good salesman should have, we can consider ourselves taking a considerable distance.

EN İYİ SATIŞÇINIZDAN BİR TANE DAHA OLSUN İSTER MİSİNİZ?

En iyi satışçımızı klonlayabilir miyiz gerçekten?
Bilimsel olarak olabilirliği mümkün görülmekle birlikte bugünün teknolojisi henüz bizi bu aşamaya yani Matrix üçlemesindeki "Ajan Smith" formatına tam olarak getirmedi. O zaman mevcut şartlarla klonlamayı nasıl yapacağız? İnsan gibi gayet karmaşık ve düşünen bir varlığı fotokopi gibi çoğaltmaktan bahsetmiyoruz elbette. Ancak iyi bir satışçıda olması gereken özellikleri belirleyebilirsek oldukça büy

EN İYİ SATIŞ EKİBİNE SAHİP MİSİNİZ?

Satış ekibi bir mozaik gibidir. Hepsi aynı büyüklük ve renkteki taşlardan örülen bir mozaik parçasının değeri yoktur. Parçaların birbiriyle uyumu, bakmaya değer bir sanat eserini ortaya çıkarabilir.

2017'de İnsan Kaynakları konusunda öne çıkan 5 trend

2017, tüm dünyada artan sayıdaki şirketin, tüm çalışanların işe alım süreci başlangıcından işten ayrılmasına kadar geçen çalışan deneyimini ön plana alan yeni stratejileri ortaya koyduğu ya da mevcut olanı yenileyip geliştireceği bir yıl olacak.